Soutěž o nejlepší relikvii smrti 1. kolo

17. november 2011 at 14:41 | Mrs. Roxíí |  Soutěže :)
Výtvory soutěžících najdete v celém článku :) . A ankety ve které můžete hlasovat také :D :))Hanka
- Neviditelný plášť
- Povídka
- Zatím 14 hlasů
--------------------------
NEVIDITELNÝ PLÁŠŤ
Harry nalil Snapeovy vzpomínky do Myslánky a nechal se vtáhnout do tajemné minulosti.
Ocitl se ve sklepení u Zmijozelských. Z chlapecké ložnice se vyplížil hubený černovlasý kluk a v ruce něco žmoulal. Rozhlédl se, jestli ho nikdo nevidí a přehodil přes sebe neviditelný plášť. Bylo to jeho osvobození. Mohl být chvíli v klidu a nebát se, že bude šikanován Poberty. Mohl v klidu pozorovat okolní dění, aniž by mu něco hrozilo. Ujistil se, že má hůlku a vyrazil.
Bezmyšlenkovitě bloumal po chodbách, až uviděl ji. Lily. Rozbušilo se mu srdce, krev se mu nahnala do spánků a po těle se mu rozlil blažený pocit. Ten však byl hned ten tam, když uviděl, s kým si to Lily vlastně povídá a komu věnuje svůj krásný zvonivý smích. James Potter. Jeho největší nepřítel, ten, co ho šikanoval. Bez rozmyslu vytáhl hůlku, namířil jí na Pottera a zamumlal nějakou kletbu. Kouzlo Levicorpus pověsilo arogantního Jamese za nohy ke stropu. Snape měl radost, že mu to oplatil, ale Lily z toho nadšená nebyla. Spolu s ostatními spolužáky pomohla Jamesovi na zem a začala o něj pečovat - jestli si něco neudělal, něco nepotřebuje… Cítila v tom vlastní vinu. A to Snapea dopalovalo nejvíc.
Začal Lily podstrkovat různé dárky. Dal jí překrásný náhrdelník s přívěskem laně. Sám měl takový. A Lily ho nesundávala z krku. V domnění, že je vše od Jamese, se do něj zamilovala. Severus se rozhodl jim to překazit. Napsal Lily na lísteček: "Sejdeme se v 8 na Astronomické věži."
Lily se rozhodla přijít. Nedočkavá vyrazila už v půl osmé. A shodou náhod když přišla na vrchol Astronomické věže, stál tam James. Nebylo potřeba nějakých slov, hned si padli do náruče. Po schodech potichu kráčel Snape, odhodlaný před Lily shodit neviditelný plášť a říct jí pravdu. Vystoupil až na poslední schod a zvedl hlavu. Pohled na dívku, kterou celý život miluje, jak se líbá jeho největším nepřítelem, ho ničil. Shodil ze sebe neviditelný plášť a na něj pohodil utržený náhrdelník s laní. Otočil se a utíkal. V hlavě měl pořád obraz Lily líbající se s Potterem. Ničilo ho to. Neuvědomoval si, kam běží. Najednou vyčerpaně padl k zemi.
Změna obrazu.
Severus se probudil na ošetřovně. Sotva otevřel oči, už zas viděl Lily. Toho obrazu se asi v životě nezbaví. Bolestně zavřel oči. Lily ho jemně chytila za ruku. Snape otevřel oči a pohleděl jí přímo do těch jejích, překrásně zelených. "Severusi… Myslím, že tohle je tvoje" šeptla a natáhla k němu ruku. Rozevřela dlaň a tam vedle sebe ležely dvě stříbrné laně na náhrdelnících. Vtiskla mu je do ruky. Severus se jí podíval do smaragdových očí. Pro ten pohled by dal cokoli na světě. Teď, nebo nikdy. "MilujutěLily" vypadlo z něj. Lily pustila jeho ruku, její pohled zchladl a ona se zvedla k odchodu. "Promiň" zavrtěla hlavou a odešla. Ztratil jednu z Relikvií smrti. A právě ztratil tu, co pro něj měla v životě největší cenu…


Ani
- Kámen vzkříšení
- Povídka
- Zatím 14 hlasů
----------------------------

KÁMEN VZKŘÍŠENÍ -BRUMBÁLOVA CESTA
Albus Brumbál, bradavický ředitel měl namířeno do Prasinek. Šel pomalu a klidně, aby mohl přemýšlet. Když došel na začátek vesnice, ozvalo se hlasité Prásk a Brumbál se přemístil.
Stál v jiné vesnici a tou byla Malý Visánek.
"Podle vzpomínky Ogdena by měl být dům Gauntů někde tady…hmm.." mumlal sám pro sebe Brumbál.
Letos v létě nejspíš přišel na největší tajemství Toma Raddlea neboli Voldemorta. Že je nesmrtelný, se Brumbál domníval už hodně dlouho, ale JAK to udělal? Jak se to dá porušit - aby tuhle válku vyhrála světlá strana? Brumbál se domníval, že s Voldemortovou nesmrtelností mají něco společného viteály, předměty do kterých ukryl kousky své duše a proto se vydal do vesnice Malý Visánek.
Najednou uviděl křoví, které mu bylo hodně povědomé. Jako by ho už někde viděl. Šel k němu, rozhrnul ho a najednou uviděl…
…pozůstatky domu, kde rodina Gauntů bydleli. To bylo jasné. Chtěl vstoupit dovnitř (tedy pokud se to stále dalo nazývat jako vnitřek domu) a najednou - ucítil bolest v hrudi, něco ho tam tlačilo. Pohnul se a ucítil bolest v noze.
"Byl bych blbec, kdybych si myslel, že se Voldemort nebude chtít bránit" pomyslel si Brumbál.
Chvíli bojoval s neviditelnou sílou, ale nakonec ji spousty mocnými kouzly přemohl. To víte, Brumbál byl přeci jenom největší kouzelník.
Vstoupil do takzvaného vnitřku chatrče a začal hledat. Stále tam byli nějaké skříňky a stále viděl hada nade dveřmi. Pořád tam vládla taková napjatá atmosféra i přesto, že už byla chatrč pár desítek let neobydlená. Brumbál začal všechny skříňky prohledávat. Hledal prsten starého Gaunta.
A když už si myslel, že nepořídí a otevřel poslední skříňku, která v chatrči zbyla, našel ho.
Vypadal moc pěkně, jak se dalo očekávat. Něco Brumbála na první pohled na prstenu zaujalo. Ale co? A když si ho pozorně prohlédl, zjistil, že na vrchu je vyrytý znak relikvií smrti a ihned mu došlo, že uvnitř nejspíš bude ukrytý kámen vzkříšení.
"Starý Gaunt to nejspíš nevěděl" pomyslel si. "Tento kámen si přeji mít celý život! Vždyť bych mohl znovu spatřit mou milovanou sestřičku Arianu!"
Neváhal a prsten si ihned nasadil na ruku v pomyšlení, že znovu uvidí členy rodiny, kteří už zemřeli. Zapoměl ale, že prsten je nejspíš Voldemortův viteál a že je tím pádem zakletý velkou mocnou černou magií. Najednou ho začala ruka hrozně pálit, jako kdyby hořel a viděl jak mu černá.
Jak už jsme se zmínili, Brumbál byl největší čaroděj všech dob, takže kletbě dokázal zabránit, ale kdyby to byl kdokoli jiný, nejspíš by v okamžiku zemřel.
Brumbála ruka hodně bolela, ale on nikdy nic nevzdával a protože věděl, že viteál se zničí jedině ještě větší magií, měl po ruce baziliškův zub, který mu před čtyřmi přinesl dvanáctiletý Harry Potter do jeho pracovny. Na cestu se totiž Brumbál vybavil spoustu věcmi, které by se mu mohli hodit. Baziliškův zub do prstenu zapíchl a vznesla se vlna jakési neviditelné síly, která chvíli byla cítit ve vduchu, až ustala.
Brumbál si řekl, že nebude moc dlouho okounět a raději se vydá zpět co nejdřív, aby se mu Severus, odborník na černou magii, mohl podívat na tu jeho ruku. Ozvalo se tedy hlasité Prásk a Brumbál zmizel. Pomalu došel do Bradavic a ihned si nechal zavolat Severuse.
"Ano, pane?" zeptal se Snape.
"Ach, Severusi. Právě jsem se vrátil z cesty. Dosáhl jsem svého, ale je tu pár komplikací!" řekl Brumbál a ukázal mu svou ruku.
"Ta kletba byla od Voldemorta, to víš, přeci je to silný černokněžník, já jsem se stihl alespoň trochu zachránit, kdyby ne, asi bych už byl mrtvý, ale…co s tím? Ty jsi odborník na černou magii, chtěl jsem tě poprosit-"
"Jistě pane, mrknu se na ní." Řekl s kamenným výrazem jako vždy Severus.
Dlouho si Brumbálovu ruku prohlížel, až nakonec promluvil.
"Je to velice vzácná kletba, pane, a taky dost nebezpečná." Řekl. "Ale uvařím vám lektvar, do kterého si ji ponoříte, a mělo by se to alespoň trochu zpomalit."
"Co - to?" zeptal se Brumbál - přeci jen ani on nebyl vševědoucí.
"Ta kletba se bude šířit postupně do celého těla, to už nezastavíme, ale můžeme to alespoň zpomalit." Vysvětlil Snape.
"Prosím, Severusi, uvař mi ten lektvar."
"To je samozřejmost."
"A až ho uvaříš, kolik budu mít ještě času?"
"Odhaduju tak rok."
Brumbál se zapřemýšlel - za rok se dá stihnout spousta věcí. Byl to optimista i přes válku, která panovala, i přesto, že právě zjistil, že mu zbývá "jen" rok života.
"Dobře." Řekl s klidem Brumbál "Ale je tu jeden malý problém, Severusi."
"Ano?"
"S Dracem." Řekl stroze Brumbál. "Nesmím umřít, musím být zabit."
"Ehm..cože?" nechápal Severus.
"Inu. Koukni Severusi, do roka tak jako tak zemřu, ale nechci, aby měl Draco problémy."¨
"No?"
"Protože kdyby mě nezabil, zabije ho Voldemort. A oba dva víme, že Draco není takový padouch a že na to nemá, myslím - zabít mě."
"To máte pravdu."
"A ty jsi se Narcisse zavázal neporušitelným slibem, a ty také nesmíš zemřít. Voldemort si myslí, že jsi jeho nejvěrnější smrtijed a ještě víc se mu to potvrdí, když mě zabiješ právě ty." Vysvětlil Snapeovi Brumbál.
"COŽE?" zakřičel Snape.
"Ano, slyšel jsi správně, Severusi."
"Ale...to nemohu udělat."
"Stejně bych zemřel. A jak víš, Voldemortovi se "potvrdí" tvoje smrtijedství."
"Dobře, jak myslíte pane, ale dělám to velice nerad."
"Já vím."
"Tak já zajdu pro ten lektvar…" řekl Snape a vyšel z Brumbálovy pracovny uvařit lektvar na zpomalení šíření kletby v těle…

Barčáá
- Bezová hůlka
- Grafická úprava obrázku
- Zatím 14 hlasů

Když uvidím že někdo hlásl v anketě připíši mu to sem do hlasů :) .. Jinak jsem každému dala jeden bod .. Vím moc jsem vám s tím nepomohla ale povídky jsou obě žasné a obrázek je také moc povedený :))

1. kolo končí 22.11.2011 :)) ..

Ten den tu najdete i zadání 2. kola :))
 

2 people judged this article.

Poll

Který výtvor se vám líbí nejvíce ?

Od Hanky
Od Ani
Od Barči
Od Barči

Comments

1 Barčáá Barčáá | Email | Web | 17. november 2011 at 14:45 | React

Můžu poprosit adminku o hlas ? :D ...

2 Ani Ani | 17. november 2011 at 15:01 | React

[1]: Já taky? :D

3 Mrs. Roxíí Mrs. Roxíí | Web | 17. november 2011 at 15:16 | React

[1]: Dala jsem :D

[2]: jo z jiného PC :D

BARČA JE TAM OMLEM DVAKRÁT PAK SE JI T HLASY Z OBOU BARČ SEČTOU :-D

4 simar simar | Web | 17. november 2011 at 16:09 | React

Hance se to nesmírně povedlo...věřím, že to vyhraje :)

5 Hanka Hanka | Web | 17. november 2011 at 16:50 | React

[4]: Děkuji moc :)

6 *S.I* *S.I* | Web | 17. november 2011 at 17:03 | React

Barčáá

7 JahŮdka-StawberRy JahŮdka-StawberRy | Web | 17. november 2011 at 18:22 | React

Ani dotoho :)

8 Vitamínová K* Vitamínová K* | Web | 17. november 2011 at 18:58 | React

můj hlas má Barča 2 :D

9 Ani Ani | Web | 17. november 2011 at 19:17 | React

[7]: Díky :))

10 Mishel Minstroe Mishel Minstroe | Email | Web | 17. november 2011 at 19:23 | React

Hanka. :)

11 Mrs. Roxíí Mrs. Roxíí | Web | 17. november 2011 at 19:51 | React

Slíben hlas pro ani :-)

12 © De © De | Web | 17. november 2011 at 20:29 | React

Nerada píšu reklamy, ale bez nich bych asi nikoho nesehnala a tak tě prosím, jestli mi nedaruješ ozdobu : http://vanocni.datart.cz/diana--domalipova-si-preje-ultrabook-asus/
Děkuju ti moc ;)

13 Ani Ani | Web | 17. november 2011 at 20:31 | React

[11]: Díky!! :))

14 Mrs. Roxíí Mrs. Roxíí | Web | 17. november 2011 at 21:09 | React

[12]: Zapomen :P .. když si líná si na stránce najít reklamy máš to blbý !

15 grama grama | Web | 17. november 2011 at 21:43 | React

pekný blog ;) ak máš záujem pozrieť sa na moju grafiku, a poprípade si niečo objednať, príď sa pozrieť! :) A ak chceš, môžeš si aj v najväčšej SONC, v ktorej na začiatku bolo zapojených 83 celebrít, zahlasovať za tú svoju naj! :) A tiež si môžeš dať ohodnotiť blog, trochu inak... a tak si aj zvýšiš návštevnosť ;) viem o čom hovorím, kedže sama mám myslím, že veľmi dobrú návštevnosť! :) Pozri sa na toplist ;)
P.S - krásny dess! :)

16 Barčáá Barčáá | Email | Web | 18. november 2011 at 18:39 | React

[8]: Děkujůů :) :D ..

17 sountrack sountrack | Web | 18. november 2011 at 19:12 | React

Lidičky pro ani :P

18 budgie-polly budgie-polly | 19. november 2011 at 11:04 | React

Od Barči.. Pěkné ;)

19 at-yourself at-yourself | 19. november 2011 at 11:04 | React

od Ani

20 Adelle Adelle | Web | 19. november 2011 at 11:07 | React

rozhodování bylo těžké, všechny jsou hezké, ale nejvíc se mi líbilo od hanky. =). povedly se vám ale všem. Přeju všem hodně štěstí =)

21 Ell Ell | Web | 19. november 2011 at 11:19 | React

Barča.

22 Donot Donot | Web | 19. november 2011 at 11:20 | React

Hanka

23 Ani Ani | Web | 19. november 2011 at 11:39 | React

[17]:

[19]: Díky! :))

24 Ani Ani | Web | 19. november 2011 at 11:40 | React

[20]: I tak díky za popřání štěstí :))

25 Mrs. Roxíí Mrs. Roxíí | Web | 19. november 2011 at 12:06 | React

Páni :-D 13 , 13 , 13 :-D naínavéé

26 Barčáá Barčáá | Email | Web | 19. november 2011 at 16:39 | React

[18]:

[21]: Děkujíí :))

27 Ani Ani | Web | 19. november 2011 at 16:53 | React

[25]: Taky jsem si říkala :D

28 dashasmile12 dashasmile12 | 19. november 2011 at 21:28 | React

Ani,nejlepsi,ale ostatni tky dobry a gratuluju vsem

29 smiley-simi smiley-simi | Web | 19. november 2011 at 21:30 | React

od hanky

30 Katy ^^ Katy ^^ | Web | 19. november 2011 at 21:32 | React

Dávám hlas Ani. Ta povídka je vážně úžasná :)
Bohužel nejde hlasovat pro obě povídky, kdyby to šlo, tak pro ně hlasuji.
Obrázek se mi neotevřel, takže pro něj hlasovat nemůžu, když nevím jaký je.
Ale věřím, že krásný :)

31 Ani Ani | 19. november 2011 at 21:49 | React

[28]: Díky!! :)

[30]: Páni, mě těší. díky moc!!!

32 Hanka Hanka | Web | 20. november 2011 at 8:14 | React

[29]: Děkuji :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement